BÜFE HAZIRLAMA TALİMATI

Sabah Kahvaltı Büfesi Hazırlığı:
Büfeler mutfak personeli tarafından hazırlanıp servise hazır hale getirilir. Servis personelinden büfeci olarak görevlendirilen personel maşaları atarak servise hazır hale getirir servis saatlerinde tabak teminini yapar ve dökülen artıkları devamlı takip ederek temizliğini sağlar.

Öğle yemeği Büfe Hazırlığı:
Sabah kahvaltı büfesi mutfak personeli tarafından alındıktan sonra (tüm büfe kaldırmalarda maşaları servis personeli toplar) Bulaşık hane personeli tüm büfelerin ince temizliğini yaparak servise hazır hale getirir. Öğle büfesi mutfak personeli tarafından hazırlanıp servise hazır hale getirilir. Servis personelinden büfeci olarak görevlendirilen personel maşaları atarak servise hazır hale getirir servis saatlerinde tabak teminini yapar ve dökülen artıkları devamlı takip ederek temizliğini sağlar.

Akşam Yemeği Büfe Hazırlığı:
Öğle büfesi mutfak personeli tarafından alındıktan sonra (tüm büfe kaldırmalarda maşaları servis personeli toplar) Bulaşık hane personeli tüm büfelerin ince temizliğini yaparak servise hazır hale getirir. Akşam büfesi mutfak personeli tarafından hazırlanıp servise hazır hale getirilir. Servis personelinden büfeci olarak görevlendirilen personel maşaları atarak servise hazır hale getirir servis saatlerinde tabak teminini yapar ve dökülen artıkları devamlı takip ederek temizliğini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir