MİSAFİRDEN SİPARİŞ ALMA PROSEDÜRÜ

* Masaya kendinden emin ve güvenli bir şekilde yaklaşın. Menüleri verip, misafire seçimini yapması için gerekli zamanı verdikten sonra gülümseyerek masaya yaklaşın ve kibarca misafirin sipariş vermeye hazır olup olmadığını sorun.
* Kalabalık masalarda misafirlerden tek tek sipariş alın.
* Masada sandalyeleri numaralandırın ve orada oturan kişinin siparişini aldığınızda yanına numarasınıda yazın. Numaralandırmayı saat yönünde yapın.
* Siparişleri captain order’a düzgün ve okunaklı şekilde yazmalısınız. Ör.başlangıç yemekler en üste,ana yemekler ortaya

buy cheap kamagra online

, tatlı ve içkiler en alta yazılmalıdır. Kısaltmalar her zaman aynı ve anlaşılır olmalıdır.
* Sipariş alırken misafiri iyi dinleyin.
* Misafire menü konusunda gerekli açıklamaları yapın ve kararsız misafirlere yardımcı olun. Bu hem misafire yardım edecek hemde size zaman kazandıracaktır.
* Sipariş alırken yemeklerin pişme derecelerini, soslarını sormayı unutmayın ve mutlaka captain order’a yazın. Verilen sipariş için özel bir şey isteniyorsa bunu da captain order’ yazmayı unutmayın ( salata yağsız, sossuz vs. gibi ) .
* Sipariş alırken doğru anladığınızdan en küçük şüpeniz dahi olsa siparişi tekrar edin . Özellikle yabancı dilde konuşan misafirlerin siparişlerini tekrar edin.
* Sipariş aldıktan sonra teşekkür etmeden ayrılmayın.
* Sizin konuşamadığınız ya da iyi konuşamadığınız bir dili konuşan misafirden sipariş alırken, o dili iyi konuşan bir arkadaşınızın size yardım etmesine müsade edin.
* Siparişi aldıktan sonra siparişinize sayıları, numaraları, masa numarasını, kişi sayısını ve isminizi yazıp yazmadığınızı iyice kontrol edin.
* Misafire gerekirse acelesi olup olmadığını sorun.
* Sipariş fişinin gerekli yerlere ulaşmasını temin edin ve siparişinizi mutlaka iyi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir